Start Polecane Szkoły w UK wracają do pracy. Oczekuje się większej liczby nieobecności Covid

Szkoły w UK wracają do pracy. Oczekuje się większej liczby nieobecności Covid

368
0

W tym semestrze oczekuje się większej liczby nieobecności pracowników i uczniów związanych z Covid, ponieważ szkoły zostały ponownie otwarte po przerwie świątecznej.

Angielski sekretarz ds. edukacji Nadhim Zahawi twierdzi, że nauczanie zdalne nie wchodzi w grę. Uczniowie w Anglii pojawili się w szkołach we wtorek rano, aby przejść testy przepływu bocznego w szkole przed pójściem do klasy.

W innych częściach Wielkiej Brytanii uczniowie testują się na Covid w domu.

Rząd ogłosił w niedzielę, że uczniowie powinni nosić maski w klasach przez pierwsze trzy tygodnie semestru, zbliżając Anglię do innych części Wielkiej Brytanii. Rząd zobowiązał się również, że 7000 filtrów powietrza będzie dostępnych dla ponad 20 000 szkół w Anglii.

Przed końcem semestru sekretarz edukacji zaapelował do byłych nauczycieli, aby zarejestrowali się w agencjach pomocy nauczycielskiej, aby pomóc pokryć nieobecność personelu. Podobne wezwanie skierowano do emerytowanych pracowników w Irlandii Północnej.

Jednak agencje ostrzegły, że zajmie to trochę czasu, aby osoby, które odpowiedziały na wezwanie, znalazły się w salach lekcyjnych.

PoprzedniPożar na pokładzie samolotu Ryanair. Awaryjne lądowanie we Francji
NastępnyW niektórych firmach nawet połowa pracowników jest nieobecna w pracy z powodu Covid