Start Polecane Szkoły w Southampton z najwyższym odsetkiem zawieszeń z powodu narkotyków i alkoholu

Szkoły w Southampton z najwyższym odsetkiem zawieszeń z powodu narkotyków i alkoholu

707
0

Setki uczniów w Southampton zostało zawieszonych w obowiązkach z powodu ataków przemocy lub problemów z alkoholem i narkotykami.

Dane pokazują, że szkoły podstawowe i średnie w mieście miały najwyższy odsetek wykluczeń z tych powodów w całej Anglii. Analiza danych Departamentu Edukacji przeprowadzona przez jednostkę ds. badania danych Newsquest wykazała, że ​​w Southampton w sezonie 2017/18 było 558 zawieszeń dotyczących napaści fizycznej na ucznia lub osobę dorosłą oraz incydentów związanych z narkotykami i alkoholem. Odpowiadało to 40 procentom wszystkich wykluczeń w szkołach miejskich w tym roku i było o 26 procent wyższe w tego rodzaju przypadkach od 2015/16.

Maggie Bremner, organizator regionalny National Association of Schoolmasters / Union of Women Teachers (NASUWT), powiedziała: „Brak dyscypliny uczniów jest obecnie jednym z głównych powodów, dla których nauczyciele rozważają rezygnację z zawodu, co czyni ją kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do kryzysu krajowego w dostawach nauczycieli.

Według ekspertów problem dotyczy nie tylko szkół średnich, ale także podstawowych.

PoprzedniSpadek sprzedaży w sieci John Lewis. Szef firmy rezygnuje
NastępnyUstawa Brexitowa zezwalająca Wielkiej Brytanii na wyjście z UE przyjęta