Start Polecane Szkoły w Southampton poniżej krajowej normy z każdego przedmiotu, pokazują dane

Szkoły w Southampton poniżej krajowej normy z każdego przedmiotu, pokazują dane

290
0

Tegoroczne wyniki testów pokazują, że szkoły w Southampton są poniżej normy w każdym przedmiocie.

Wyniki Key Stage 2 (KS2) – pochodzące z testów w klasie 6 – pokazują, że Southampton jest o siedem procent za średnią krajową w czytaniu, pisaniu i matematyce łącznie (czytanie 4 procent, pisanie 7 procent, a matematyka 5 procent).

Inne obszary tematyczne KS2 to gramatyka, interpunkcja i ortografia o pięć procent poniżej normy.

Żaden z badanych nie osiągnął wyników lepszych niż jeden procent poniżej średniej krajowej. Teraz Rada Miejska Southampton rozważa zaoferowanie nauczycielom wynagrodzenia w wysokości co najmniej 30 000 funtów na poprawę nauczania.

Słabe wyniki edukacyjne w Southampton nie rozkładają się jednak równomiernie, ponieważ pandemia miała większy wpływ na oceny szkół w bardziej ubogich obszarach, obniżając średnią.

Środki mające na celu zapewnienie, że dzieci w wieku szkolnym nie pozostaną w tyle podczas lockdownu, takie jak komputery i łącza szerokopasmowe, były mniej dostępne w biedniejszych częściach miasta.

Rada próbuje teraz wypracować plan, jak poprawić wyniki szkół w Southampton.

Jedną z sugestii było ulepszenie nauczania poprzez zaoferowanie nauczycielom co najmniej 30 000 funtów.

Innym możliwym sposobem na poprawę wyników szkół jest ponowne wprowadzenie Family Hubs, które zapewniłoby dzieciom lepszy start w życie, jednak dzięki temu rozwiązaniu upłyną cztery lata, zanim Southampton zobaczy jakąkolwiek poprawę wyników w nauce.

PoprzedniBitterne Road West w Southampton zostanie zamknięta na cztery tygodnie
NastępnyRekordowa liczba pielęgniarek odchodzi z NHS