Start Southampton Szkoły w Hampshire przygotowują się do ponownego otwarcia w przyszłym miesiącu

Szkoły w Hampshire przygotowują się do ponownego otwarcia w przyszłym miesiącu

964
0

Szkoły w Hampshire przygotowują się do ponownego otwarcia w przyszłym miesiącu, ale niektóre z nich mogą nie być w stanie tego zrobić.

Szefowie edukacji w całym hrabstwie potwierdzili, że szkoły zastanawiają się, w jaki sposób mogą bezpiecznie ponownie otworzyć się na większą liczbę uczniów. Zgłoszono jednak obawy dotyczące bezpieczeństwa personelu i studentów.

Trwają rozmowy między związkami nauczycieli, rządem i doradcą naukowym po tym, jak rząd ogłosił, że uczniowie Year R, Year 1 i 6 mogą wrócić do szkoły 1 czerwca.

Radny Roz Chadd, członek wykonawczy ds. edukacji i umiejętności w Radzie Hrabstwa Hampshire, powiedział: „Wszystkie szkoły zostały poproszone o przygotowanie się do otwarcia i otrzymały szczegółowe wytyczne od Departamentu Edukacji. W Hampshire dyrektorzy szkół i ich pracownicy analizują obecnie te porady i planują upewnić się, że mogą bezpiecznie otworzyć swoje placówki. Jeżeli rząd potwierdzi, że szkoły powinny otwierać się stopniowo i kontynuować wsparcie dla dzieci w trudnej sytuacji i dzieci kluczowych pracowników, każda szkoła poinformuje rodziców i opiekunów o ustaleniach, które są w stanie wprowadzić, po przeprowadzeniu niezbędnej oceny ryzyka”.

PoprzedniStraż pożarna w Hampshire zamknięta z powodu epidemii koronawirusa
NastępnyOszustwa związane z zasiłkami mogą wynosić 1,5 miliarda funtów