Start Polecane Szkoły w Anglii z nową minimalną długością tygodnia

Szkoły w Anglii z nową minimalną długością tygodnia

494
0

Wszystkie szkoły w Anglii będą musiały być otwarte przez co najmniej 32,5 godziny tygodniowo, zgodnie z planami rządowymi, które mają zostać opublikowane w tym tygodniu.

Długość dnia szkolnego jest obecnie ustalana przez dyrektora z organem zarządzającym w Anglii.

Reguła, która zacznie obowiązywać we wrześniu przyszłego roku, dotknie 14% szkół, które mają być otwarte krócej niż 32 godziny tygodniowo.

Sekretarz ds. edukacji Nadhim Zahawi powiedział, że chce „silnych szkół z doskonałymi nauczycielami dla każdego dziecka”. Około 70% szkół jest już otwartych od 32 do 35 godzin tygodniowo, a dalsze 9% jest otwartych dłużej.

Dane pochodzą z ankiety rządowej z lipca 2021 r., w której zapytano szkoły, ile godzin tygodniowo uczniowie w klasach 3 lub 9 muszą uczęszczać do szkoły.

Rząd powiedział, że zmiana zapewni dzieciom uczciwą szansę na angażowanie się w szereg tematów – a także wsparcie nadrabiania zaległości – niezależnie od tego, gdzie mieszkają.

32,5-godzinny tydzień szkolny odpowiada 8:45-15.15, przy czym rząd argumentuje, że dziecko, którego dzień szkolny jest krótszy o 20 minut dziennie, straciłoby dwa tygodnie nauki w ciągu roku.

PoprzedniKorzystanie z telefonu w UK „karane w każdym przypadku”
NastępnyUzbrojona policja zaangażowana w operację zatrzymania skradzionego samochodu w Southampton