Start Coronavirus „Szkoły są bezpieczne” – twierdzi premier Boris Johnson

„Szkoły są bezpieczne” – twierdzi premier Boris Johnson

584
0

Premier Boris Johnson powiedział, że „nie ma wątpliwości”, że szkoły są bezpieczne, a rodzice powinni w tym tygodniu odesłać młodsze dzieci do klas tam, gdzie szkoły pozostają otwarte.

Johnson powiedział, że rozumie obawy ludzi dotyczące dzieci powracających po przerwie świątecznej, ale podkreślił, że edukacja jest „priorytetem”. Przemawiając w programie The Andrew Marr Show w BBC One, premier powiedział: „Szkoły są bezpieczne.” „Ryzyko dla dzieci i młodzieży jest naprawdę bardzo, bardzo małe. „Ryzyko dla personelu jest bardzo małe.”

Dodał: „Rozumiem ludzkie frustracje, rozumiem ich obawy, ale nie mam wątpliwości, że szkoły są bezpieczne i że edukacja jest priorytetem”.

Gavin Williamson potwierdził w piątek, że wszystkie londyńskie szkoły podstawowe pozostaną zamknięte dla większości uczniów w przyszłym tygodniu – a nie tylko te w niektórych dzielnicach, jak poinformowano wcześniej w tym tygodniu. Jednak związki nauczycieli twierdzą, że wszystkie szkoły powinny zostać zamknięte na następne dwa tygodnie.