Start Wiadomości Szkoły podstawowe w UK powitały uczniów, jednak frekwencja była mieszana

Szkoły podstawowe w UK powitały uczniów, jednak frekwencja była mieszana

688
0

Większość szkół podstawowych w Wielkiej Brytanii wróciło do pracy, jednak frekwencja była mieszana. Dyrektorzy zgłaszają „bardzo zmienny” poziom frekwencji, od 40% do 70%.

Geoff Barton, lider związku dyrektorów, mówi, że powrót był „bardzo mieszany” – niektóre szkoły nie zostały jeszcze otwarte, a w niektórych nie wszystkie dzieci wróciły do klas.

Dzieci z Year R oraz z klas 1 i 6 mogły wrócić do szkół po tym, jak w Anglii złagodzono restrykcje. Szkoły pozostały otwarte przez cały czas trwania pandemii jednak tylko dla dzieci kluczowych pracowników.

Zapytany o pierwsze wrażenia po otwarciu szkół dla większej liczby uczniów Barton powiedział, że niektóre lokalne władze nie zaczęły jeszcze przyciągać większej liczby uczniów, niektóre szkoły mają ograniczoną przestrzeń, niektóre nadal szkolą się w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom albo nie wszyscy pracownicy są dostępni.

„Ostrożność to hasło przewodnie i wszyscy podchodzą do tego zadania z absolutnym priorytetem bezpieczeństwa uczniów i personelu”.

PoprzedniUK: Nowe wytyczne dla osób zagrożonych
NastępnyUK: 200 tys. testów na obecność koronawirusa dziennie