Start Polecane Szkoły mogą zostać zamknięte nawet na ponad dwa miesiące

Szkoły mogą zostać zamknięte nawet na ponad dwa miesiące

1186
0

Główny oficer medyczny Anglii powiedział, że minie sporo czasu zanim koronawirus zacznie się rozprzestrzeniać w Wielkiej Brytanii.

Jednocześnie ostrzegł przed przedłużającymi się zamknięciami szkół i odwołaniem wydarzeń sportowych. Profesor Chris Whitty powiedział, że wytyczne obejmują szkoły podstawowe, szkoły średnie i uniwersytety w całym kraju.

Wielka Brytania ma obecnie 16 potwierdzonych przypadków Covid-19 i pierwszy przypadek w Irlandii Północnej.

Profesor Whitty powiedział na szczycie Nuffield Trust: – Jedną z rzeczy, które są naprawdę jasne z tym wirusem, jest to, że wszystkie działanie, które podejmiemy będziemy musieli robić przez długi czas, prawdopodobnie dłużej niż dwa miesiące. Wiele szkół zostało już zamkniętych po tym, jak dzieci wróciły z wycieczek narciarskich w północnych Włoszech podczas przerwy semestralnej.

Burbage Primary School w Buxton w Derbyshire pozostaje zamknięta po tym, jak potwierdzono diagnozę rodzica po powrocie z Teneryfy.

Pobliska przychodnia lekarska Buxton również wezwała pacjentów, aby nie przychodzili na wizyty w czwartek z powodu potwierdzonego przypadku. Trzeci pacjent zaraził się wirusem we Włoszech, które obecnie stały się najbardziej dotkniętym krajem w Europie z co najmniej 650 przypadkami i 15 zgonami.

Przemawiając na konferencji prasowej w Belfaście, dr Michael McBride, główny oficer medyczny w Irlandii Północnej, powiedział: – Wprowadziliśmy solidne środki kontroli, które umożliwiają nam natychmiastową reakcję. Nasza służba zdrowia jest w pełni przygotowana. 

W Royal Victoria Hospital w Belfaście utworzono specjalną jednostkę do izolowania osób cierpiących na wirusa.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKoronawirus: Statek z Southampton zawrócił w obawie przed śmiertelnym wirusem
NastępnyGreta Thunberg w Bristolu