Start Polecane Szkolenie dla szczeniaków przewodników w autobusach w Southampton

Szkolenie dla szczeniaków przewodników w autobusach w Southampton

331
0

Firma autobusowa z Southampton zapewnia niezbędne doświadczenie dla psów przewodników podczas szkolenia.

Bluestar połączył siły z Guide Dogs, aby pomóc w zapewnieniu istotnego doświadczenia z podróży autobusem dla szczeniąt w trakcie szkolenia. Firma autobusowa oferowała wcześniej bezpłatne przejazdy po Southampton dla pracowników, wolontariuszy i ich psich stażystów, aby dać szczeniętom szansę przyzwyczajenia się do wsiadania i wysiadania z autobusów. Teraz ograniczenia podczas pandemii uniemożliwiły ten kluczowy aspekt ich edukacji.

„Skontaktowała się z nami organizacja charytatywna Guide Dogs, która obawiała się, że nie mogą kontynuować szkolenia podróżniczego dla szczeniąt w Southampton podczas pandemii Covid-19 – więc wpadliśmy na pomysł, aby pomóc” – powiedziała Nikki Honer, szefowa Bluestar.

„Nasz zespół zaplanował kilka zamkniętych sesji, z zachowaniem środków dystansowania społecznego, w naszym oddziale w Eastleigh. Pozwoliło to personelowi, wolontariuszom i szczeniętom psów przewodników ukończyć szkolenie w autobusach stacjonarnych i tych w trasie.”

„Ważne jest dla nas, aby nasze autobusy były dostępne dla wszystkich – i rozumiemy, z jakimi problemami borykają się osoby niewidome lub niedowidzące, kiedy podróżują autobusem”.

Mandy Johnson, kierownik operacyjny Canine Assisted Services w Southampton, dodała: „Naprawdę cenimy wsparcie, jakie otrzymaliśmy od firmy Bluestar. Zaoferowanie naszym psom więcej doświadczeń, które przygotują je do pełnienia funkcji psów przewodników i wspierania osób z dysfunkcją wzroku, ma wielkie znaczenie”.