Start Polecane Szkoła z dwójką uczniów szuka dyrektora za 49 tys. funtów

Szkoła z dwójką uczniów szuka dyrektora za 49 tys. funtów

712
0

Maleńka szkoła, do której uczęszcza tylko dwójka uczniów poszukuje dyrektora. Placówka znajduje się na szkockiej wyspie Foula.

Obecna dyrektora szkoły piastowała swoje stanowisko przez trzy i pół roku, jednak jak przyznaje „zatęskniła za kontynentem”. Szkoła oferuje przyszłemu dyrektorowi 49 tys. funtów wynagrodzenia rocznie oraz możliwość zakwaterowania w trzypokojowym domu. Idealny kandydat powinien być w stanie radzić sobie z izolacją, przerwami w dostawach prądu i częstymi sztormami.

Szkoła znajduje się na Szetlandach, na wyspie Foula, zamieszkałej przez zaledwie 32 osoby. Na wyspie o wielkości niespełna 13 kilometrów kwadratowych znajduje się poczta, ale brakuje za to sklepu, komisariatu oraz pubu. Do szkoły uczęszcza dwójka uczniów, jednak jeden z nich od kolejnego semestru przechodzi do gimnazjum, dlatego przyszły dyrektor będzie miał pod swoją opieką tylko jednego ucznia – informuje BBC.

Podjęciem pracy w szkole zainteresowani są nie tylko Brytyjczycy. Do placówki napłynęły aplikacje m.in. z Azerbejdżanu i Republiki Południowej Afryki.

Obecna dyrektorka szkoły, 38-letnia Jayne Smith, wspomina czas spędzony na wyspie bardzo miło, ale po trzech latach zaczęło brakować jej cywilizacji.

– Czuję, że nadszedł czas, aby wracać na kontynent, bo tęsknię za drobnymi rzeczami, np. za drogami, możliwością wrzucenia piątego biegu w samochodzie. Jeśli na Foula wrzucisz drugi bieg to już jest naprawdę dobrze – powiedziała Smith.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTrzej mężczyźni aresztowani za rozmowy o zamachu na pokładzie samolotu
NastępnyWystawa fotografii dzikiej przyrody w SeaCity Museum