Start Coronavirus Szkoła w Eastleigh jedną z pierwszych, gdzie uczniowie i kadra testowani są...

Szkoła w Eastleigh jedną z pierwszych, gdzie uczniowie i kadra testowani są na Covid-19

370
0

Szkoła miejska stała się jedną z pierwszych w kraju, gdzie przeprowadzane są testy pracowników i uczniów na Covid-19 w kampusie.

Szkoła społeczna Crestwood w Eastleigh utworzyła dwa miejsca, po jednym w każdym z kampusów, w których można przeprowadzić testy. Pod koniec ostatniego semestru rząd ogłosił, że testy w szkołach rozpoczną się po Bożym Narodzeniu.

Pracownicy Crestwood pracowali przez całą przerwę świąteczną, aby przygotować i uruchomić program, a pierwsze testy zostały przeprowadzone we wtorek. Dyrektorka, Krista Dawkins, powiedziała: „W Crestwood nie jesteśmy tymi, którzy czekają, aż powiedzą nam, jak to zrobić lub co robić, po prostu zabraliśmy się za to.”

Szkoła liczy łącznie 191 pracowników i jak dotąd 150 zostało przebadanych na obecność wirusa. Pierwszego dnia dwóch pracowników uzyskało wynik pozytywny i zostali natychmiast odizolowani.

Poseł z Eastleigh Paul Holmes powiedział, że testowanie jest „istotnym” narzędziem w walce z Covid-19. Powiedział: „Wprowadzenie większej liczby testów w szkołach pomoże nam wyśledzić wirusa i ochronić więcej ludzi, gdy rozpoczynamy nasz ambitny program szczepień.

„Im więcej testów wykonamy, tym lepiej. Jedynym sposobem kontrolowania wirusa poza szczepionką jest testowanie”.