Start Southampton Szkoła ogłosiła, że ​​zostanie zamknięta z powodu strajku nauczycieli

Szkoła ogłosiła, że ​​zostanie zamknięta z powodu strajku nauczycieli

417
0

Szkoła w Southampton zostanie zamknięta w dniu strajku nauczycieli w przyszłym miesiącu.

Akcja protestacyjna członków Związku Edukacji Narodowej (NEU) odbędzie się w lutym i marcu.

„Wysoka” liczba pracowników Regents Park Community College przystąpi do strajku, w wyniku czego szkoła będzie musiała zostać zamknięta 1 lutego.

W liście do rodziców dyrektorka Samantha Barnes napisała: „Akcja (seria jednodniowych strajków) nie jest skierowana przeciwko samej szkole, ale jest częścią akcji protestacyjnej zorganizowanej przez związek.

„Mamy dużą liczbę pracowników podejmujących działania strajkowe, dlatego nie będzie możliwe otwarcie szkoły dla uczniów 1 lutego.

Potwierdzenie każdego dnia strajku będzie przekazywane bliżej tego czasu, czytamy w liście. Decyzja o zamknięciu będzie oparta na bezpieczeństwie i dobrym samopoczuciu uczniów.

Wrażliwi uczniowie nadal będą mogli przyjść do szkoły i mieć miejsce do nauki. W stołówce od 12:30 do 13:00 będzie można również odebrać suchy prowiant na lunch.

Rzecznik związku powiedział: „Nieustannie zgłaszaliśmy nasze obawy kolejnym sekretarzom edukacji na temat wynagrodzeń nauczycieli i personelu pomocniczego oraz ich finansowania w szkołach i na uczelniach, ale zamiast szukać rozwiązania problemu, usiedli z założonymi rękami.

„To rozczarowujące, że rząd woli rozmawiać o jeszcze bardziej drakońskich przepisach antystrajkowych niż współpracować z nami w celu zajęcia się przyczynami strajków”.

Członkowie związku mają strajkować 1 lutego oraz 2, 15 i 16 marca.

PoprzedniTysiącom firm w UK grozi upadek
NastępnySanitariusze twierdzą, że ludzie chorują, ponieważ w ich domach jest za zimno