Start Wiadomości Szkockie restauracje w czołówce najlepszych w UK

Szkockie restauracje w czołówce najlepszych w UK

1182
0

Aż 15 restauracji w Szkocji wyróżniło się na liście 50. najlepszych lokali UK według przewodnika Good Food Guide 2017 (GFG).

Najlepsza szkocka restauracja to Andrew Fairlie w Gleneagles Hotel, która szczególnie doceniona została za „delikatność swoich dań” oraz „wyrafinowaną tradycję kuchni francuskiej”. Pośród innych najlepszych restauracji w Szkocji znalazły się: The Peat Inn w hrabstwie Fife i dwa lokale w Leith: The Kitchin oraz Restaurant Martin Wishart.

Po raz pierwszy na liście pojawiły się: Castle Terrace (Edynburg), Aizle (Edynburg), Birlinn (Isle of Skye), Eusebi Deli (Glasgow) oraz North Port (Perth). Restauracja Chip w Glasgow może się poszczycić 45-letnią historią w GFG (tak zwaną kategorią Longest Serving), oprócz niej są również: Airds Hotel w Argyll i Bute, Ostlers Close w Fife, The Three Chimneys w Sky i Crannog w Fort William.

Do przewodnika GFG po raz pierwszy dodano dział deserów, w którym znalazł się the Whitehouse w Lochaline. The Whitehouse został ogłoszony szkocką restauracją 2017 roku.

GFG, które należy do Waitrose, jest przewodnikiem po najlepszych restauracjach w Wielkiej Brytanii.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSouthampton Boat Show
NastępnyLepiej dla pracowników sektora publicznego