Start Wiadomości Szkocki przemysł budowlany rozwija się prężnie. Potrzeba nowych rąk do pracy

Szkocki przemysł budowlany rozwija się prężnie. Potrzeba nowych rąk do pracy

879
0

Według organizacji Construction Industry Training Board (CITB) w ciągu najbliższych pięciu lat możemy się spodziewać prężnego rozwoju szkockiego przemysłu budowlanego. Będzie on jednak mniejszy niż w pozostałych rejonach Wielkiej Brytanii.

CITB szacuje, że wzrost w przemyśle budowlanym w Szkocji między rokiem 2015 a 2019 wyniesie 1,1%, natomiast w pozostałej części kraju 2,9%.

Od roku 2016 według prognoz ma nastąpić cięższy okres w budowlance. Z raportu CITB wynika, że duże projekty, takie jak Queensferry Crossing, Borders Railway czy M8/M74/M73 będą nadal prowadzone zgodnie z planem.

Organizacja CITB twierdzi, że inwestycje w infrastrukturę są obecnie w Szkocji rekordowo wysokie, mimo że pozostaje ona w tyle za resztą kraju.

W najbliższym czasie rozpocznie się także realizacja nowych projektów, na liście znajduje się między innymi szpital Dumfries and Galloway Royal Infirmary i nowy kampus City of Glasgow College.

CITB zamierza rozpocząć kampanię zachęcającą budowlańców do zapełnienia 5,700 nowych miejsc pracy, które powstaną w ciągu następnych pięciu lat.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBluebird Care stworzy 50 nowych miejsc pracy w Hampshire
NastępnyNowe zasady kontroli imigrantów