Start Polecane Sześciu zabitych i ponad 100 ciężko rannych na drogach Southampton

Sześciu zabitych i ponad 100 ciężko rannych na drogach Southampton

528
0

W zeszłym roku na drogach Southampton zginęło lub zostało poważnie rannych ponad 100 osób.

Sześć osób zginęło na drogach Southampton, dwa razy więcej niż rok wcześniej. Według danych Departamentu Transportu w 2019 r. 176 osób zginęło lub zostało poważnie rannych w wypadkach drogowych w Southampton. Był to wzrost o 22 procent w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy było ich 144.

Dane te skłoniły posła z Southampton do wezwania o podjęcie dalszych działań, aby zapewnić bezpieczeństwo w mieście. Poseł Alan Whitehead powiedział: „Niepokoi mnie wzrost liczby wypadków drogowych, w których ludzie są poważnie ranni lub giną.” „Musimy robić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić ludziom bezpieczne podróżowanie po mieście, co w szczególności dotyczy potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa dla rowerzystów i pieszych”.

Royston Smith, poseł z Southampton Itchen, powiedział, że „każda śmierć na drogach to „o jedna za dużo”. Dodał: „Rządowe wytyczne o bezpieczeństwie ruchu drogowego określają, w jaki sposób bezpieczeństwo będzie nadal zwiększane, aby chronić wszystkich użytkowników dróg, zwłaszcza młodych i starszych. Jestem przekonany, że dzięki inicjatywom poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego zmniejszy się liczba ofiar na naszych drogach”.

W Hampshire w 2019 roku w wypadkach drogowych zginęło lub zostało poważnie rannych 798 osób. Był to spadek o osiem procent w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy było ich 867. W zeszłym roku było 35 ofiar śmiertelnych – mniej niż 49 rok wcześniej.

Organizacja charytatywna zajmująca się bezpieczeństwem drogowym Brake wezwała rząd do wzmocnienia bezpieczeństwa na drogach, w następstwie tego, co określiła jako dekadę „przerażającej stagnacji” w liczbie ofiar śmiertelnych na drogach w Wielkiej Brytanii.

PoprzedniKoronawirus: Premier przyznaje, że Londyn może zostać zamknięty
NastępnyPolak, który dokonał gwałtu w Westquay nie będzie miał przedłużonego wyroku