Start Wiadomości Szef easyJeta sam obniżył sobie pensję o 34 tys. funtów

Szef easyJeta sam obniżył sobie pensję o 34 tys. funtów

662
0

Johan Lundgren, nowy szef brytyjskich linii easyJet, postanowił obniżyć swoją pensję, po tym jak ujawniono, że męska cześć załogi otrzymuje średnio o połowę wyższe wynagrodzenie, niż żeńska kadra.

Nowy dyrektor easyJet sam zgłosił się do obniżenia swojego pensji, aby pokazać swoje „osobiste zaangażowanie” w walkę równe wynagrodzenie. Roczna wypłata Johana Lundgrena w wysokości 740 tys. funtów zostanie zredukowana do kwoty 706 tys. funtów i tym samym będzie wynosiła dokładnie tyle, ile zarabiała poprzedniczka Lundgrena, Carolyn McCall.

Easyjet ujawnił w listopadzie, że kobiety zarabiają średnio o połowę mniej niż mężczyźni. Przewoźnik tłumaczył, że jest to spowodowane faktem, iż pilotami są głównie mężczyźni, których pensje są nawet kilkukrotnie wyższe, niż wynagrodzenia stewardes. Żeby zrównoważyć wysokość wynagrodzeń, Johan Lundgren, zapowiedział, że będzie zabiegał o zwiększenie liczby kobiet wśród pilotów. Jak informuje News Sky, w ciągu najbliższych 2 lat mają one stanowić 20 proc. wszystkich zatrudnionych na tym stanowisku.

Nowe przepisy w Wielkiej Brytanii wymagają, aby wszystkie firmy zatrudniające 250 lub więcej pracowników ujawniały szczegóły dotyczące różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCoraz więcej Brytyjczyków staje się milionerami
NastępnyMężczyzna, który wjechał w grupę muzułmanów skazany na dożywocie