Start Wiadomości Szczury szukają schronienia w domach w UK

Szczury szukają schronienia w domach w UK

1605
0

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii muszą zwracać szczególną uwagę na szczury, które mogą poszukiwać schronienia w domach przed nadchodzącą mroźną zimą w UK – informuje „Daily Mail”.

Brytyjscy meteorolodzy ostrzegają, że tegoroczna zima może być jedną z najzimniejszych od lat. W niektórych częściach Wysp już teraz temperatury spadają nawet do -6 st. Celsjusza. To właśnie to pozwala prognozować, że nadchodzące miesiące będą jeszcze mroźniejsze, a szczury będą próbowały uchronić się przed zamarznięciem w naszych domach niszcząc m.in. instalację elektryczną.

Firmy zajmujące się deratyzacją zazwyczaj w okresie zimy odnotowują 40-procentowy wzrost liczby zgłoszeń. Radzi zatem by już teraz sprawdzić czy nieruchomość jest odpowiednio zabezpieczona przed szczurami, myszami czy innymi gryzoniami.

Matka dwójki dzieci – Rosie Spears przez trzy lata męczyła się ze szczurami zanim pracownicy firmy deratyzującej zabiły je wszystkie. – To było okropne. Budziły mnie w nocy, a wszystkie pułapki ignorowały. W końcu po trzech latach udało się ich pozbyć. Mam nadzieję, że już nie wrócą – przyznaje 43-latka z Kent.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWoda u wybrzeży New Forest świetnie nadaje się do pływania, twierdzą eksperci
NastępnyLuton: 4 osoby zatrzymane w związku z terroryzmem