Start Polecane Szczury biegają po pokoju hotelowym, w którym podróżni odbywają kwarantannę

Szczury biegają po pokoju hotelowym, w którym podróżni odbywają kwarantannę

594
0

Szczury grasują w hotelu w Wielkiej Brytanii, w którym pasażerowie odbywają płatną kwarantannę. Budynek mieści się obok londyńskiego lotniska Heathrow. Goście są przerażeni. „To jest piekło” – mówią.

W Mercure Heathrow Hotel w Londynie do pokojów zaglądają szczury – podała stacja Sky News. „To jest piekło. To szokujące. To zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa” – powiedział Sky News 25-letni Anthony, który doświadczył tego na własnej skórze.

Mężczyzna został skierowany do Mercure Heathrow Hotel po powrocie z Brazylii. „Szczury przenoszą choroby. Hotel musi zostać zamknięty” – apelował. Gryzonie widział już dwa razy. 

„Szczury pojawiały się, gdy spałem, chodziły po stole i po naczyniach, obwąchiwały kubki, były w koszu. O 1:30 w nocy zobaczyłem szczura wyglądającego zza lodówki” – opowiadał 25-latek. Po interwencji u ochrony hotelu klient został przeniesiony do innego pokoju, ale personel przyznał, że w innych pomieszczeniach były podobne problemy.  25-latek zauważył, że gryzonie wychodzą ze ściany, w której znajdują się rury. „Czuję się zniesmaczony, zszokowany, zestresowany. Pomyśleć tylko, że na stole leżały jabłka i inne owoce, które jadłem następnego ranka. Po nich pewnie też chodziły szczury” – mówił w rozmowie z portalem standard.co.uk.

Parlamentarzystka Rachael Maskell jest zbulwersowana sytuacją i zgłosiła sprawę do Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej. „Ludzie płacą wygórowane kwoty i muszą pozostawać w takich warunkach – to nie do przyjęcia” – oceniła. Jak dodała, goście hotelu czują się jak więźniowie. W wydanym oświadczeniu Mercure Heathrow Hotel zapewnił, że hotel został sprawdzony przez zewnętrznego specjalistę od zwalczania szkodników. Nie znaleziono żadnych dowodów na obecność gryzoni, a tego typu skargi – jak dodano – kierownictwo traktuje bardzo poważnie. Wskazano zarazem, że hotel przestrzega wszystkich rządowych wytycznych dotyczących kwarantanny i środków bezpieczeństwa, co oznacza, że przez 10-dniowy okres pobytu gości ich pokoje nie są sprzątane.

Obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny w wyznaczonych przez władze hotelach dotyczy wszystkich przyjeżdżających z krajów z tzw. czerwonej listy, czyli tych, gdzie ryzyko związane z koronawirusem jest najwyższe. Znajduje się na niej obecnie ok. 50 państw. Koszt takiej kwarantanny – pokrywany przez podróżnego – wynosi 1750 funtów. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBrytyjskie wojsko zmienia zasady. Kobiety mają wybór w doborze fryzury
NastępnyJak zgłosić wynik testu na COVID do NHS?