Start Coronavirus Szczepionki przypominające zostaną dodane do NHS Covid Pass dla podróżnych

Szczepionki przypominające zostaną dodane do NHS Covid Pass dla podróżnych

462
0

Osoby podróżujące, które otrzymały dawkę przypominającą szczepionki przeciw Covid w Anglii, mogą teraz udowodnić swój status zaszczepienia, korzystając z aplikacji NHS Covid Pass.

W zeszłym tygodniu szczepienia dawką przypominającą zostały rozszerzone o grupę osób powyżej 40. roku życia w Wielkiej Brytanii. Dawki przypominające były początkowo oferowane osobom po 50. roku życia, pracownikom ochrony zdrowia i opieki społecznej oraz osobom, które są bardziej narażone na ryzyko zakażenia.

Dzięki aplikacji NHS App użytkownicy mogą już udowodnić, że otrzymali pierwszą lub drugą dawkę szczepionki, że ich test dał wynik negatywny lub że niedawno wyleczyli się z Covid. Przepustka NHS Covid Pass jest wymagana podczas podróży, a także podczas wstępu do niektórych miejsc. Nie będzie konieczne okazanie certyfikatu potwierdzającego odbycie szczepienia ochronnego w celu odbycia podróży do Anglii.

Od piątku szczepienia przypominające pokazują się automatycznie użytkownikom cyfrowej przepustki Covid w Anglii, ale informacje nie będą jeszcze dostępne za pośrednictwem usługi Covid Pass letter. Rząd poinformował, że aktualizacja tej usługi nastąpi w odpowiednim czasie.

PoprzedniSłynna restauracja z Southampton ma nadzieję, że odniesie sukces podczas „Curry Oscars”
NastępnyWezwanie do współpracy w „walce z ubóstwem żywnościowym” w Southampton