Start Coronavirus Szczepionki przeciw Covid są teraz dostępne dla dzieci w wieku 12–15 lat...

Szczepionki przeciw Covid są teraz dostępne dla dzieci w wieku 12–15 lat w Southampton

295
0

Szczepienia przeciw Covid są teraz dostępne dla osób w wieku 12-15 lat w trzech ośrodkach w Hampshire.

Młodzież potrzebująca pierwszego lub drugiego szczepienia nie wymaga już umawiania się na wizytę. Zamiast tego mogą odwiedzić placówki prowadzone przez Solent NHS Trust przy Oakley Road w Southampton, szpital St James’ w Portsmouth i Riverside Center na wyspie Wight.

Wszystkie ośrodki są otwarte od 8:00 do 20:00 siedem dni w tygodniu.

Angela Anderson, dyrektor kliniczny ds. szczepień Solent NHS Trust, powiedziała: „Każdy kto zachoruje na Covid-19 może mieć długotrwałe powikłania. Szczepionki COVID-19 to najlepszy sposób na ochronę siebie i innych.”

„Otwieramy ludziom jeszcze więcej możliwości zaszczepienia. Jeśli nie miałeś jeszcze swojego pierwszego, drugiego lub dodatkowego szczepienia na COVID-19, skorzystaj z oferty wcześniej”.

Ludzie mogą również umówić się na wizytę za pośrednictwem Krajowego Systemu Rezerwacji.

Osoby w wieku 12-15 lat będą musiały udać się do punktu szczepień wraz z rodzicem lub opiekunem, który zostanie poproszony o wyrażenie zgody. Dzieci mogą otrzymać pierwszą dawkę szczepionki od dnia ukończenia 12. roku życia.

Każdy 12-15-latek, który uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 i nie jest narażony na wysokie ryzyko COVID-19, musi odczekać 12 tygodni, zanim będzie mógł otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19.

PoprzedniW niektórych firmach nawet połowa pracowników jest nieobecna w pracy z powodu Covid
NastępnyBrytyjskie badanie wykazało, że „magiczne grzyby” mogą być bezpiecznie stosowane w leczeniu depresji