Start Coronavirus Szczepionki na koronawirusa mają zmniejszyć ryzyko długiej choroby

Szczepionki na koronawirusa mają zmniejszyć ryzyko długiej choroby

397
0

Pełne szczepienie przeciwko Covid-19 nie tylko zmniejsza ryzyko zarażenia się, ale także infekcji, która może przekształcić się w przewlekły Covid, sugerują badania prowadzone przez King’s College London.

Badanie pokazuje, że u mniejszości osób, które zarażą się Covid pomimo dwóch szczepień, szanse na wystąpienie objawów trwających dłużej niż cztery tygodnie są zmniejszone o 50%. Porównuje się to z osobami, które nie są zaszczepione.

Jak dotąd 78,9% osób w Wielkiej Brytanii otrzymało dwie dawki szczepionki przeciw Covid. Wiele osób, u których występuje Covid, wraca do zdrowia w ciągu czterech tygodni, ale niektóre mają objawy, które utrzymują się lub rozwijają przez tygodnie i miesiące po początkowej infekcji – czasami nazywanej długim Covidem. Może się to zdarzyć, gdy ludzie doświadczą nawet łagodnych objawów koronawirusa.

Naukowcy, których prace zostały opublikowane w The Lancet Infectious Diseases, twierdzą, że jest jasne, że szczepienia ratują życie i zapobiegają poważnym chorobom, ale wpływ szczepionek na rozwój długotrwałej choroby był do tej pory w mniejszym stopniu potwierdzony.

PoprzedniNowa próba pomocy ludziom śpiącym na ulicach New Forest
NastępnyPortugalia zmienia zasady dotyczące szczepień dla odwiedzających z Wielkiej Brytanii