Start Coronavirus Szczepionka Oxford trafiła do setek przychodni lekarskich w Anglii

Szczepionka Oxford trafiła do setek przychodni lekarskich w Anglii

401
0

Szczepionka Oxford-Astra Zeneca Covid jest wprowadzana do setek ośrodków szczepień prowadzonych przez lekarzy pierwszego kontaktu w Anglii.

W ramach największego programu szczepień w historii NHS, zadeklarowano zaoferowanie szczepionek dla większości mieszkańców domów opieki do końca stycznia. Do połowy lutego celem jest zaszczepienie 13 milionów osób z czterech najważniejszych grup.

Jednak jedna z przychodni, którą odwiedził sekretarz zdrowia w celu promowania inicjatywy, powiedziała, że realizacja szczepień została opóźniona. Ośrodki w Birmingham ostrzegają, że zapasy szczepionki Pfizer-BioNTech wyczerpią się w mieście w piątek i że nie otrzymano do tej pory żadnych dostaw szczepionki Oxford-Astra Zeneca.

Ponad 700 lokalnych ośrodków szczepień będzie podawać szczepionkę oksfordzką. Kolejnych 180 placówek prowadzonych przez lekarzy pierwszego kontaktu, 100 nowych placówek szpitalnych i pilotażowy program z udziałem lokalnych aptek zostaną otwarte w tym tygodniu.

Szczepionkę początkowo podawano pacjentom w wybranych szpitalach, w tym pierwszemu biorcy, 82-letniemu Brianowi Pinkerowi. Hancock powiedział, że szczepionka jest teraz dostarczana do gabinetów lekarskich w całym kraju.

PoprzedniMężczyzna aresztowany pod zarzutem usiłowania gwałtu po ataku w pobliżu Southampton
NastępnyBoris Johnson: Wojsko zostanie wykorzystane do wdrażania szczepionek