Start Coronavirus Szczepienia przeciwko koronawirusowi w przychodniach lekarskich

Szczepienia przeciwko koronawirusowi w przychodniach lekarskich

650
0

Wczoraj przychodnie lekarskie w całej Anglii rozpoczęły szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Grupy pracowników służby zdrowia zakładają lokalne centra szczepień we wsiach i miasteczkach obejmujących całą część kraju. Zachęcano ludzi do cierpliwości i czekania, aż zostaną zaproszeni na szczepienie, zamiast kontaktować się z lekarzem.

Pielęgniarki, ratownicy medyczni, farmaceuci i inni pracownicy NHS będą współpracować z lekarzami pierwszego kontaktu w celu zaszczepienia osób w wieku 80 lat i starszych, a także pracowników domów opieki i mieszkańców, określonych jako grupy priorytetowe dla szczepionki ratującej życie.

Podobnie jak personel szpitala, który w zeszłym tygodniu rozpoczął wiodącą na świecie kampanię, zespoły przychodni lekarskich szybko pracują nad przeprojektowaniem swoich placówek i wdrożeniem bezpiecznych procesów, aby sprostać trudnym wyzwaniom logistycznym związanym z oferowaniem szczepień.

Ostatnia faza wprowadzania szczepionek jest koordynowana przez sieci podstawowej opieki zdrowotnej prowadzone przez lekarzy pierwszego kontaktu, a kolejne przychodnie i apteki społeczne w innych częściach Anglii przyłączają się stopniowo w grudniu i w nadchodzących miesiącach.

PoprzedniPościg za grupą nastolatków, którzy napadli na dostawcę
NastępnyPremier Wielkiej Brytanii ostrzega przed twardym Brexitem