Start Coronavirus Szczepienia przeciwko Covid dla 16 i 17-latków

Szczepienia przeciwko Covid dla 16 i 17-latków

334
0

Szczepionka przeciwko COVID będzie oferowana wszystkim 16 i 17-latkom. Wspólny Komitet ds. Szczepień tłumaczy, że powstrzymał się od wykonania takiej rekomendacji w zeszłym miesiącu, ponieważ chciał w pełni ocenić korzyści i zagrożenia. Nowym planem objętych zostanie milion 400 tysięcy nastolatków. Obecnie, w przypadku dzieci, szczepienia, są oferowane osobom powyżej 12 roku życia, które chorują lub mieszkają z innymi osobami, które są szczególnie wrażliwe. 

Niektóre kraje, w tym Stany Zjednoczone, Kanada i Francja, rutynowo szczepią osoby w wieku 12 lat i starsze. W całej Anglii 223 755 osób poniżej 18 roku życia otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, według danych NHS do 25 lipca.

Wcześniej ogłoszono, że osoby poniżej 18 roku życia będą się kwalifikować, jeśli mają określone schorzenia, mieszkają z kimś z niskim układem odpornościowym lub zbliżają się do 18. urodzin. Jedyną zatwierdzoną obecnie w Wielkiej Brytanii szczepionką Covid dla osób poniżej 18 roku życia jest szczepionka Pfizer-BioNTech.

Naczelny lekarz w Anglii prof. Chris Whitty powiedział, że JCVI jest przekonany, że szczepionki w wysokim stopniu ochronią dzieci. Dodał, że przeprowadzono więcej badań, ponieważ a eksperci chcieli mieć pewność, że korzyści z wstrzyknięcia przewyższają potencjalne ryzyko.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKwarantanna hotelowa będzie droższa
NastępnyKoniec pandemii w Wielkiej Brytanii? Co mówią statystyki?