Start Coronavirus Szczepienia przeciwko Covid-19 w sklepach Asda

Szczepienia przeciwko Covid-19 w sklepach Asda

884
0

Asda będzie pierwszym supermarketem w Wielkiej Brytanii, który od tego miesiąca będzie oferował w sklepach szczepionki przeciwko Covid-19.

Sieć supermarketów została wybrana przez NHS England do wydawania szczepień w aptece stacjonarnej od 25 stycznia – a oddział w Birmingham będzie robił to jako pierwszy.

Firma poszukuje obecnie innych miejsc w Wielkiej Brytanii, gdzie szczepienia mogą być podawane przez pracowników apteki z pomocą NHS England i rządu, pomagając we wdrożeniu programu szczepionek Pfizer / BioNTech.

Roger Burnley, dyrektor generalny i prezes Asda, powiedział: „Jesteśmy niesamowicie dumni, że możemy świadczyć tę usługę i jesteśmy chętni do zrobienia wszystkiego, co w naszej mocy, aby pomóc NHS i rządowi przyspieszyć wdrażanie programu szczepień”.

Burnley dodał: „Posiadamy rozległą ogólnokrajową sieć logistyczną, która mogłaby wspierać przechowywanie i dystrybucję szczepionki, a nasi wysoko wykwalifikowani koledzy z apteki mają doświadczenie w realizacji dużych programów szczepień.”

PoprzedniRada Miasta Portsmouth kupi ziemię do kontroli celnej w porcie
NastępnyBrexitowy koszmar. Bariery handlowe, zastój w dostawach