Start Polecane Szczątki mamuta znalezione na plaży Isle of Wight

Szczątki mamuta znalezione na plaży Isle of Wight

735
0

Na plaży na wyspie Wight odkryto ogromną prehistoryczną skamieniałą kość, która prawdopodobnie pochodzi od mamuta.

Bracia Luke i Joe Ferguson po przejściu burzy znaleźli 1-metrową skamielinę wystającą z kamieni w pobliżu Brighstone Beach. Eksperci uważają, że znalezisko pochodzi od słonia lub mamuta i może mieć setki tysięcy lat.

Aby poprawnie zidentyfikować znalezisko, naukowcy będą musieli poczekać do zakończenia lockdownu. Bracia Ferguson, którzy zbierali skamieniałości od dzieciństwa, zauważyli olbrzymią kość 27 stycznia. Joe Ferguson powiedział: „Połowa wystawała jak rekwizyt z kreskówki – to było niesamowite– kość po prostu wysunęła się i nawet nie musieliśmy kopać.” „Znalezisko ma ponad 3 stopy długości i przypuszczalnie waży około 25 do 30 kg.”

Bracia Ferguson wysłali zdjęcia do muzeum Dinosaur Isle na Isle of Wight, aby pomóc je zidentyfikować. Kurator i dyrektor generalny, dr Martin Munt, powiedział, że kość wydawała się być kością ramienną słonia lub mamuta i może mieć od 10 000 do 125 000 lat. Dyrektor powiedział: „Kości obu rodzajów słoni znaleziono już wcześniej w żwirze pokrywającym klif wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża wyspy. Zachowanie i lokalizacja znaleziska czyni go wyjątkowym.”

PoprzedniCzęść białego klifu w Dover runęła do morza
NastępnyBrytyjscy naukowcy badają mieszanie różnych szczepionek na Covid