Start Polecane Szczątki królowej znalezione w katedrze w Winchester

Szczątki królowej znalezione w katedrze w Winchester

1501
0
JOHN CROOK / WINCHESTER CATHEDRAL

Badacze odkryli, że kości trzymane w skrzyniach grobowych w katedrze w Winchester mogą należeć do wczesnej królowej angielskiej. Zawartość sześciu skrzyń została przeanalizowana i opatrzona datą.

Antropologowie Uniwersytetu w Bristolu odkryli, że skrzynie w Winchester Cathedral zawierają szczątki co najmniej 23 osób – kilka więcej niż początkowo sądzono.

Uważa się, że jedne z nich to kości królowej Emmy, ​​która wyszła za mąż za królów Anglii, Ethelred i Cnut.

Chociaż skrzynie, pierwotnie umieszczone w pobliżu ołtarza głównego, miały inskrypcje stwierdzające, kto powinien w nich być, wiadomo teraz, że imiona nie miały żadnego związku z rzeczywistą zawartością.Zawartość została zmieszana, gdy katedra została splądrowana, a kości zostały rozrzucone przez żołnierzy Roundhead podczas angielskiej wojny domowej w 1642 roku.

Projekt badawczy rozpoczął się w 2012 roku i datował zawartość skrzyń na okresy późno-anglosaskie i wczesne Normanów.Złożono ponad 1300 kości i analizując płeć, wiek i cechy fizyczne, naukowcy doszli do wniosku, że szczątkami dojrzałej kobiety mogą być szczątki Emmy z Normandii. Jej kości znaleziono rozproszone w kilku skrzyniach.

PoprzedniFord UK planuje zwolnić w najbliższym czasie 550 osób
NastępnyW Southampton powstanie nowy salon Mercedesa