Start Coronavirus System rezerwacji szczepień przypominających Covid otwiera się dla osób powyżej 40. roku...

System rezerwacji szczepień przypominających Covid otwiera się dla osób powyżej 40. roku życia

553
0

Osoby w wieku 40 lat i starsze w Anglii mogą teraz zarezerwować szczepienie przypominające, trzy miesiące po drugiej dawce.

Kolejne siedem milionów osób może zarezerwować dodatkowe szczepienie w związku z ciągłymi obawami dotyczącymi nowego wariantu Omicron.

System rezerwacji otworzy się dla osób z miesięcznym wyprzedzeniem – dwa miesiące (61 dni) po drugiej dawce. Osoby z grup wysokiego ryzyka w Anglii również mogą teraz dokonywać rezerwacji.

Informacja ta pojawia się dokładnie rok po tym, jak kobieta z Coventry, Margaret Keenan, została pierwszą osobą na świecie, która otrzymała szczepionkę Covid – szczepionkę Pfizer-BioNTech – poza badaniami klinicznymi.

Od tego czasu NHS w Anglii dostarczył prawie 100 milionów szczepionek – pierwszej i drugiej dawki oraz dawek przypominających.

Wszystkim dorosłym w Wielkiej Brytanii zaoferowana zostanie dawka przypominająca Covid, a dzieci w wieku od 12 do 15 lat będą mogły otrzymać drugą dawkę podstawową.

NHS w Anglii, Walii i Szkocji poinformowało, że wszyscy dorośli otrzymają dawkę przypominającą do końca stycznia – chociaż ich wizyta może nastąpić później.

PoprzedniKierowca, który nigdy nie zdał praktycznego egzaminu na prawo jazdy, trafił do więzienia
NastępnyPremier potwierdził wprowadzenie planu B Covid- wszystko, co musisz wiedzieć