Start Polecane Symbol Wielkiej Brytanii zniknie z ulic?

Symbol Wielkiej Brytanii zniknie z ulic?

942
0

BT, brytyjska firma telekomunikacyjna, do 2020 roku z planuje usunąć z ulic połowę budek telefonicznych. Powodem jest to, że nie przynoszą one zysków.

Obecnie na ulicach Wielkiej Brytanii znajduje się około 40 tys. budek, z czego do 2020 roku ma zostać usuniętych 20 tys. Powodem jest to, że połowa z nich przynosi straty, a z co trzeciej w miesiącu wykonywane jest tylko jedno połączenie, lub wcale.

Koszt utrzymania budek telefonicznych to 6 milionów funtów rocznie, dlatego zdecydowano, że w ciągu najbliższych trzech lat usuniętych zostanie 13 400 budek, a do 2020 roku kolejnych 6600 – informuje News Sky.

Do 2002 roku, kiedy to telefony komórkowe stały się codziennością, na brytyjskich ulicach stało aż 92 tys. budek z płatnymi telefonami, jednak w ciągu ostatniej dekady liczba ich użytkowników spadła o ponad 90 proc.

Obecnie 2400 tradycyjnych czerwonych budek telefonicznych uznanych jest za zabytki. Natomiast  od 2008 roku w ramach inicjatywy Adopt a Kiosk,  za symbolicznego funta, można nabyć jedną z budek. Część z nich została już wykorzystana jako miniaturowe biblioteki, czy też galerie sztuki.