Start Southampton Kolejny kryzys zagraża głównej linii lotniczej Southampton Flybe

Kolejny kryzys zagraża głównej linii lotniczej Southampton Flybe

1011
0

Flybe, główna linia lotnicza w Southampton Airport, jest narażona na nowe ryzyko upadku po otrzymaniu nowego ciosu po wybuchu koronawirusa.

Źródła poinformowały Financial Times, że firma ma wystarczające zasoby, aby przetrwać „do końca tego miesiąca”. Tanie linie lotnicze zostały uratowane przed upadkiem na początku tego roku, ale nie udało się uzyskać pożyczki w wysokości 100 milionów funtów. Od czasu wybuchu koronawirusa spadła liczba rezerwacji.

W ramach styczniowej umowy ratunkowej Flybe zawarła porozumienie o odroczeniu płatności podatku „mniej niż 10 milionów funtów” z HM Revenue and Customs.

Flybe obsługuje około 170 miejsc docelowych i jest obecne na wielu lotniskach w Wielkiej Brytanii, takich jak Aberdeen, Belfast City i Manchester. Rzecznik Flybe nie skomentował sytuacji finansowej firmy.

Rzecznik lotniska Southampton powiedział: „Flybe pozostaje ważnym partnerem lotniska Southampton, a łączność, którą zapewnia, jest dla nas, naszych pasażerów i regionu, który obsługujemy, niezbędna.”

Aktualizacja:

W dniu dzisiejszym (05.03.2020) Flybe odwołało wszystkie loty oraz wystosowano apel, by pasażerowie nie przyjeżdżali na lotniska.

PoprzedniW Wielkiej Brytanii zakazano reklamowania masek
NastępnyStrażnik Westquay „okradziony na parkingu”