Start Polecane Świeżo upieczeni kierowcy nie będą mogli jeździć po zmroku?

Świeżo upieczeni kierowcy nie będą mogli jeździć po zmroku?

628
0

Rząd Theresy May rozważa pomysł wprowadzenia ograniczeń dla świeżo upieczonych kierowców. Zgodnie z nim nowi użytkownicy dróg mieliby zakaz prowadzenia samochodu po zmroku nawet przez dwa lata od czasu zdania egzaminu. 

Zmiany miałby zostać wprowadzone celu zmniejszenia liczby młodych kierowców, którzy giną na brytyjskich drogach. Premier Theresa May zasugerowała, że plany zostaną poddane konsultacjom. Poza zakazaniem jazdy po zmroku, nowy system miałby również ograniczyć pojemność silnika w samochodach nowych kierowców, w nadziei, że dzięki temu zmniejszy się liczba piratów drogowych.

Być może zostanie również obniżony limit spożycia alkoholu przez nowych kierowców – obecnie wynosi on 35 miligramów alkoholu na 100 mililitrów oddechu. Podobne systemy są obecnie stosowane w Australii, Nowej Zelandii i USA, gdzie świeżo upieczeni posiadacze prawa jazdy nie mogą przewozić pasażerów poniżej 25. roku życia, o ile nie są nadzorowani podczas jazdy.

Według dziennika „The Sun” po dwóch latach od zdania egzaminu kierowcy musieliby zdać ponowny test, który upoważniałby ich do poruszania się samochodem po zmroku. Pomysł stopniowego zdobywania prawa jazdy zasugerowano już wcześniej, jednak został odrzucony z obawy, że jest niesprawiedliwy dla tych, którzy pracują w nocy. Theresa May potwierdziła jednak, że plany będą ponownie rozpatrywane.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniOstrzeżenie pogodowe dla Southampton
NastępnyNa Wyspach narodzi się dziecko od trojga rodziców