Start Wiadomości Świąteczne przemówienie Camerona. “Wielka Brytania może być dumna z dawania i dzielenia...

Świąteczne przemówienie Camerona. “Wielka Brytania może być dumna z dawania i dzielenia się”

1093
0
Photo credit: The Prime Minister's Office / Foter / CC BY-NC-ND

Brytyjski premier David Cameron w swoim świątecznym przemówieniu bardzo silnie podkreślał rolę chrześcijańskich wartości w rozwoju kraju. Dużo uwagi poświęcił również Brytyjczykom, którzy przebywają poza jego granicami.

“Dawanie, dzielenie się i opiekowanie innymi, zarówno w kraju, jak i na świecie, są wartościami, z których Wielka Brytania może być dumna” – uważa premier. Pochwalił również prace armii, działaczy organizacji charytatywnych oraz wolontariuszy, którzy nie mogą spędzić świąt z bliskimi.

“Lekarze NHS, pielęgniarki i inni wolontariusze z Wielkiej Brytanii przebywają obecnie w krajach zagrożonych wirusem Ebola, pracując ciężko i z narażeniem własnego bepzieczeństwa, żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby. Dodatkowo część wolontariuszy pomaga tamtejszym mieszkańcom odbudować kraj i pomóc ludziom dotkniętym przez biedę i różnego rodzaju konflikty” – dodał Cameron.

W swoim przemówieniu wspomniach również o policjantach, strażakach i pracownikach służby zdrowia, którzy w ten dzień ciężko pracują, żeby zapewnić bezpieczne i zdrowe święta pozostałym Brytyjczykom.

“W te święta gdy wszyscy obchodzimy dzień narodzin Chrystusa z przyjaciółmi, rodzinami i znajomymi, pomyślmy również o tych, którzy potrzebują pomocy i tych, którzy robią wszystko, żeby im pomóc” – zakończył świąteczne przemówienie Cameron.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniImigranci schowali się w choinkach. Aresztowano dwóch Polaków
NastępnyBożonarodzeniowe orędzie królowej