Start Coronavirus Supermarkety w Wielkiej Brytanii szukają pracowników

Supermarkety w Wielkiej Brytanii szukają pracowników

3385
0

W odróżnieniu od większości branż, które martwią się z powodu wywołanego przez epidemię koronawirusa załamania, sieci supermarketów chcą zatrudniać nowych pracowników, aby sprostać zwiększonemu popytowi.

Największe sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii poinformowały, że na okres trwania pandemii zamierzają zatrudnić tymczasowych pracowników. Tesco, poinformowała w piątek, że zamierza na okres co najmniej 12 tygodni zatrudnić 20 tys. tymczasowych pracowników. Brytyjskie oddziały sieci Aldi i Lidl planują zatrudnić odpowiednio 9 tys. oraz 2,5 tys. osób, zaś sieć Asda – 5 tys.

Brytyjski rząd ponownie zaapelował do ludzi, by mimo epidemii robili zakupy w sposób odpowiedzialny i nie gromadzili zapasów, bo w ten sposób inne osoby, w tym pracownicy służby zdrowia, mogą mieć problem z nabyciem niezbędnych produktów.

Minister środowiska, żywności i spraw wiejskich George Eustice poinformował, że producenci żywności wytwarzają obecnie około 50 proc. więcej niż zwykle, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. „Nie brakuje żywności i codziennie do sklepów trafia jej więcej, ale wyzwaniem, przed którym stanęli wszyscy nasi detaliści, jest utrzymywanie zapasów na półkach przez cały dzień w obliczu wzmożonych zakupów” – wyjaśnił.

PoprzedniTroje dzieci aresztowanych po rasistowskim napadzie na chińskich studentów
NastępnyRząd wprowadza nowy plan radzenia sobie z koronawirusem