Start Polecane Supermarkety w UK apelują do kupujących o rozwagę

Supermarkety w UK apelują do kupujących o rozwagę

1490
0

Supermarkety w Wielkiej Brytanii wydały wspólne oświadczenie wzywające klientów do „rozważnego” sposobu, w jaki robią zakupy. W tym tygodniu pojawiło się wiele doniesień o braku produktów w sklepach, takich jak makaron, chleb i papier toaletowy.

Sklepy apelują do mieszkańców Wielkiej Brytanii, aby ograniczyli liczbę kupowanych produktów i nie udawali się na zakupy, jeśli nie mają pilnej potrzeby. W oświadczeniu wydanym przez Sainsbury’s, Co-op, Lidl, Tesco, Aldi, Waitrose, M&S, Asda, Iceland, Morrisons, Ocado i Costcutter czytamy, że „wystarczy dla wszystkich, jeśli wszyscy będziemy współpracować”.

Wydane oświadczenie mówi: „Wiemy, że martwicie się epidemią koronawirusa. Chcemy, żebyście wiedzieli, że robimy co możemy, aby Wasze rodziny miały dostęp do jedzenia i innych podstawowych produktów”. „Ale nie poradzimy sobie, bez Waszej pomocy. Musimy Was prosić, abyście zmienili nawyki zakupowe. Rozumiemy obawy, ale kupowanie więcej rzeczy, niż potrzebujecie, oznacza, że ktoś nie będzie miał do nich dostępu”.

Handlowcy ostrzegają, że mogą nie mieć wyjścia i zacząć racjonować wszystkie produkty w sklepach.

PoprzedniBrittany Ferries anuluje niektóre usługi
NastępnyPierwszy pozytywny test na Covid-19 w Portsmouth