Start Polecane Sunak: Podwyżka dla pracowników sektora publicznego

Sunak: Podwyżka dla pracowników sektora publicznego

616
0

Miliony pracowników sektora publicznego spodziewają się, że ich płace wzrosną w przyszłym roku po tym, jak rząd potwierdził, że zamrożenie ich płac zostało zniesione.

Kanclerz Rishi Sunak ma potwierdzić, że pielęgniarki, nauczyciele i pracownicy sił zbrojnych są wśród tych, którzy odniosą korzyści.

W listopadzie ubiegłego roku w odpowiedzi na pandemię wprowadzono „tymczasową przerwę” w podwyżkach wynagrodzeń. Zamrożenie płac w sektorze publicznym było częścią odpowiedzi rządu na to, co określił jako „kryzys gospodarczy” wywołany przez Covid, z wyłączeniem tylko najniżej zarabiających.

Sunak powiedział, że pandemia zmusiła ministrów do podjęcia nadzwyczajnych środków w celu ochrony miejsc pracy i dochodów ludzi poprzez „ukierunkowanie naszych zasobów na tych, którzy najbardziej ich potrzebują”.

Ministerstwo Skarbu stwierdziło, że to, jaką podwyżkę otrzymają pracownicy sektora publicznego, zależy od zaleceń niezależnych organów kontroli płac, które ustalają wynagrodzenia dla większości pracowników pierwszej linii – w tym pielęgniarek, funkcjonariuszy policji, funkcjonariuszy więziennych i nauczycieli.

PoprzedniBraki kadrowe zmuszają dom opieki do zamknięcia
NastępnyZachowania antyspołeczne w pobliżu szkół mogą spowodować zamknięcie ścieżek i placu zabaw