Start Coronavirus Studenci z University of Southampton wysyłani do domu na święta

Studenci z University of Southampton wysyłani do domu na święta

498
0

Studenci z uniwersytetu w Southampton będą mogli podróżować do domu, aby spędzić Boże Narodzenie z rodzinami po zakończeniu lockdownu 2 grudnia.

Jednak 34 000 studentów w mieście będzie musiało dostosować się do obecnych ograniczeń krajowych, pozostając w swoich kwaterach przez cały czterotygodniowy przestój. Od 3 grudnia do 9 grudnia studenci będą mogli podróżować do domu w przesuniętych terminach wyjazdu ustalonych przez uniwersytety.

Okno podróżne oznacza, że ​​uczniowie mogą odbywać podróże po zakończeniu czterotygodniowego okresu obowiązywania krajowych ograniczeń, co zmniejsza ryzyko przeniesienia wirusa na rodzinę i przyjaciół w domu.

Rząd twierdzi, że będzie ściśle współpracował z uniwersytetami w celu stworzenia możliwości masowego testowania. Testy będą oferowane jak największej liczbie studentów przed wyjazdem do domu na święta Bożego Narodzenia, przy czym pierwszeństwo mają uniwersytety w tzw. gorących strefach.

Jeśli student przed wyjazdem uzyska wynik pozytywny, będzie musiał pozostać w izolacji przez wymagany okres dziesięciu dni.

PoprzedniNowy Aldi ma zostać otwarty jeszcze w tym miesiącu w Southampton
NastępnyNabywcy domów w Southampton zapłacili 15 milionów funtów opłaty skarbowej