Start Wiadomości Studenci w seksbiznesie: 100 tysięcy żaków sprzedaje się za czesne

Studenci w seksbiznesie: 100 tysięcy żaków sprzedaje się za czesne

2420
0

Co 20 brytyjski student, aby opłacić naukę, dorabia w seksbiznesie. Najpopularniejszymi zajęciami, pozwalającymi spłacić pożyczki studenckie są prostytucja, striptease i taniec egzotyczny.

Specjaliści twierdzą, że znaleźć prace w seksbiznesie nie jest trudno – w wielu przypadkach to właściciele agencji towarzyskich czy klubów sami zwracają się do młodych ludzi za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z badań wynika, że większość żaków dodatkowym zajęciem nie chwali się ani w gronie znajomych, ani rodziny. Co ciekawe, to studenci częściej niż studentki decydują się na pracę w seksbiznesie.

Prowadząca badania dr Tracey Sagar stwierdziła, że raport Students Sex Work Project jako pierwszy dostarcza wiarygodnych danych na temat skali problemu.

Niemal połowa uczestników badania stwierdziło, że podjęcie tego typu pracy było powodowane chęcią podwyższenia standardu życia. 53 procent procent przyznało, że dochody z prostytucji pozwalają im zaspokoić podstawowe potrzeby życiowe. Dwie osoby na pięć utrzymują natomiast, że zarobione pieniądze przeznaczą na spłatę pożyczki studenckiej.

Pieniądze nie były jedyną motywacją – trzech na pięciu respondentów stwierdziło, że tego typu praca sprawia im przyjemność.

Jak twierdzą badacze z Uniwersytetu w Leeds, tancerka w klubie go-go zarabia od 50 do 800 funtów za noc, a zarobki „pań do towarzystwa” liczone są nawet w tysiącach tygodniowo.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniRodzice w Hampshire aresztowani za zostawianie dzieci samych w domu
NastępnyParking za 215 funtów na dzień