Start Coronavirus Studenci mogą zostać ukarani dyscyplinarnie, jeśli naruszą zasady Covid-19

Studenci mogą zostać ukarani dyscyplinarnie, jeśli naruszą zasady Covid-19

432
0

Uniwersytety, które próbują zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ostrzegają studentów, że mogą stanąć w obliczu działań dyscyplinarnych, jeśli naruszą zasady Covid-19.

Zarówno Southampton Solent University, jak i University of Southampton potwierdziły również, że policja zintensyfikowała patrole w akademikach w mieście. Jednak instytucje te nie potwierdziły, czy studenci, którzy naruszą zasady Covid-19, zostaną wydaleni.

Informacje pojawiły się po tym, jak poseł Southampton Itchen, Royston Smith, poprosił radę miasta o ujawnienie ich planów radzenia sobie z napływem studentów do Southampton.

W oświadczeniu Solent University czytamy: „Wszyscy studenci, którzy łamią zasady dystansu społecznego lub wytyczne zawarte w naszym Zobowiązaniu studenta lub Karcie Studenta, zostaną najpierw pouczeni o znaczeniu środków, które pomogą im chronić siebie i innych. W razie dalszych incydentów uniwersytet będzie postępował zgodnie ze swoimi wewnętrznymi procedurami dyscyplinarnymi i złoży na policję raport, który może skutkować nałożeniem stałej kary.”

Uczelnia potwierdziła również, że w każdym z jej domów studenckich policja jest obecna wieczorami i w weekendy. Policja zwiększyła również liczbę patroli w akademikach przy Southampton University.

PoprzedniMieszkańcy Southampton wezwani do ochrony przed grypą i koronawirusem
NastępnyPacjent z koronawirusem zmarł w szpitalu w Southampton