Start Polecane Strep A: Co najmniej 30 dzieci zmarło w Wielkiej Brytanii od połowy...

Strep A: Co najmniej 30 dzieci zmarło w Wielkiej Brytanii od połowy września

295
0

Nowe dane ujawniają, że od 19 września co najmniej 30 dzieci zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu inwazyjnego paciorkowca A.

W sumie 122 osoby zmarły w Anglii z powodu inwazyjnej postaci infekcji bakteryjnej, wynika z danych brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA).

Spośród nich 25 zgonów dotyczyło osób poniżej 18 roku życia. Łącznie w Irlandii Północnej i Walii odnotowano kolejne trzy zgony dzieci.

W środę Public Health Scotland potwierdziło śmierć dwojga dzieci.

Bakterie z grupy A mogą powodować wiele różnych infekcji, w tym liszajec skóry, który powoduje owrzodzenia, szkarlatynę i anginę.

Podczas gdy większość przypadków jest stosunkowo łagodna, czasami paciorkowiec może wywołać zagrażającą życiu inwazyjną infekcję paciorkowcami grupy A (iGAS), gdy przedostanie się przez mechanizmy obronne organizmu do obszarów, w których normalnie nie występuje, takich jak krew, płuca lub do mięśni. Dwie z najpoważniejszych, ale rzadkich postaci iGAS to martwicze zapalenie powięzi, znane również jako „choroba zjadania mięsa” oraz zespół wstrząsu toksycznego wywołanego przez paciorkowce, który może powodować niskie ciśnienie krwi i uszkodzenie narządów.

PoprzedniSylwester: Nie będzie pokazu sztucznych ogni w Southampton
NastępnyBanki żywności „zalane” świątecznymi darowiznami