Start Polecane Strefa czystego powietrza w Portsmouth ma być mniejsza niż planowano

Strefa czystego powietrza w Portsmouth ma być mniejsza niż planowano

477
0

Strefa czystego powietrza w Portsmouth, gdzie właściciele pojazdów o wysokim stopniu zanieczyszczenia zostaną obciążeni opłatą za prowadzenie pojazdu, ma być mniejsza niż pierwotnie planowano.

Proponowana strefa czystego powietrza miała objąć cały obszar wyspy Portsea. Jednak Rada Miasta Portsmouth zmniejszyła teraz strefę tylko do zachodniej strony, z wyłączeniem należącego do Rady Portsmouth International Port.

Opłata za autobusy i ciężarówki niespełniające norm emisji będzie wynosić 50 GBP za dzień, a taksówki – 10 GBP za dzień.Radny Dave Ashmore powiedział: „Zmniejszenie wielkości strefy czystego powietrza ma większy sens i dotyczy obszaru, w którym jakość powietrza jest gorsza”.

Zgodnie z planami właściciele starszych pojazdów zarejestrowanych przed 2006 r. lub pojazdów z silnikiem Diesla zarejestrowanych przed 2015 r. byłyby zobowiązane do opłaty za wjazd do strefy. Władze powiedziały, że nie wpłynie to na prywatne samochody i motocykle.

Powstałaby sieć 80 kamer rozpoznających pojazdy w celu egzekwowania opłat. Rada Miasta Portsmouth została ostrzeżona przez rząd, że strefa opłaty zatorowej zostanie nałożona, jeśli nie poprawi ona jakości powietrza.

Rada będzie teraz składać wnioski do zatwierdzenia przez rząd do 31 października.

PoprzedniFareham Street Aid wprowadza karty darowizn na cele charytatywne w Fareham
NastępnyIzba Gmin przeciwna ekspresowemu trybowi procedowania ustawy o Brexicie