Start Polecane Strefa Czystego Powietrza Rady Miasta Portsmouth „powinna potrwać dwa lata”

Strefa Czystego Powietrza Rady Miasta Portsmouth „powinna potrwać dwa lata”

319
0

Program strefy czystego powietrza w Portsmouth powinien być wprowadzony tylko „przez kilka lat”, powiedział przewodniczący rady.

Za przejazd przez strefę o wysokim poziomie zanieczyszczeń zostanie naliczona opłata w wysokości 10 GBP, podczas gdy autobusy, autokary i ciężarówki będą musiały zapłacić 50 GBP. Program wejdzie w życie pod koniec listopada.

Gerald Vernon-Jackson, przewodniczący rady, jest przeciwny planowi, który, jak powiedział, został „narzucony” przez rząd. Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich (Defra) powiedział, że strefa pomoże w walce z zanieczyszczeniem. Jednak Vernon-Jackson twierdzi, że z tym programem lub bez, powietrze będzie na akceptowalnym poziomie za dwa lata.

Według Local Democracy Reporting Service, w 2020 r. rada otrzymała dyrektywę ministerialną nakazującą utworzenie strefy z powodu naruszenia poziomów dwutlenku azotu i przeznaczyła 6,6 mln funtów na poprawę jakości powietrza.

Szef rady miejskiej Portsmouth, Vernon-Jackson, powiedział, że strefa będzie „działać do pewnego stopnia”, ale uważa, że ​​istnieją „tańsze i bardziej skuteczne sposoby” na zmniejszenie zanieczyszczenia, w tym programy złomowania samochodów i obniżanie opłat za bilety autobusowe.

Dodał: „Bez strefy czystego powietrza nasze powietrze osiągnęłoby właściwy poziom za dwa lata. Wprowadzenie strefy czystego powietrza sprawi, że będzie to rok wcześniej, więc osiągnięcie odpowiedniego poziomu czystego powietrza powinno zająć tylko rok.”

PoprzedniZbiórki szkła w Southampton odwołana z powodu braków kadrowych
NastępnyRada Hrabstwa uzyskała najgorszą ocenę za ochronę danych