Start Coronavirus Strażnicy Covid na ulicach Southampton i New Forest

Strażnicy Covid na ulicach Southampton i New Forest

630
0

Strażnicy pilnujący przestrzegania przepisów związanych z pandemią wyszli wczoraj na ulice Hampshire, aby zapobiec wzrostowi liczby przypadków koronawirusa po lockdownie.

Miesięczny lockdown, który zakończył się tuż po północy w środę, został zastąpiony przez zmieniony system poziomów regionalnych, który ma na celu powstrzymanie wirusa w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie.

Jednym z głównych zadań strażników jest monitorowanie dystansu społecznego w miarę zbliżania się sezonu świątecznego i coraz większego ruchu w centrach handlowych. Hampshire znajduje się teraz na poziomie 2, co oznacza, że ​​ludzie mają zakaz przebywania w domu z kimkolwiek spoza ich gospodarstwa domowego. Sklepy, siłownie i zakłady fryzjerskie mogą zostać ponownie otwarte, ale puby mogą działać tylko wtedy, gdy serwują „obfite” posiłki.

Strażnicy nie mogą egzekwować przepisów, ale mają odciążyć funkcjonariuszy policji i radnych, którzy posiadają niezbędne uprawnienia. Rada Miasta Southampton otrzymała grant Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w wysokości 153 000 funtów na sfinansowanie strażników Covid, którzy będą patrolować centrum miasta i lokalne centra dzielnicowe przez całą zimę.