Start Wiadomości Strajki na kolei: Odradza się pasażerom podróżowanie podczas strajku

Strajki na kolei: Odradza się pasażerom podróżowanie podczas strajku

265
0

Ludzie proszeni są o podróżowanie pociągiem tylko w razie potrzeby w sobotę, ponieważ usługi zostaną znacznie utrudnione przez strajki kolejowe.

Network Rail powiedział, że będzie działała tylko jedna na 10 usług, w wyniku czego na niektórych obszarach nie będzie pociągów.

Będzie więcej zakłóceń niż podczas poprzednich dni strajkowych, ponieważ członkowie czterech związków po raz pierwszy organizują skoordynowany strajk.

Strajk jest częścią długotrwałego sporu o płace, miejsca pracy i warunki.

Do pikiety dołączy ponad 54 000 pracowników kolei, którzy są członkami związków RMT, Aslef, Unite i Transport Salried Staffs’ Association (TSSA).

Opublikowano skrócony rozkład jazdy, z którego wynika, że ​​kursuje tylko 11% usług kolejowych. Pewne zakłócenia prawdopodobnie utrzymają się do wczesnych godzin porannych w niedzielę, kiedy pracownicy wrócą do pracy.

W przeciwieństwie do poprzednich dni strajku, nie będzie pociągów między Londynem a wieloma innymi dużymi miastami Wielkiej Brytanii – w tym Edynburgiem, Birmingham, Manchesterem, Liverpoolem, Newcastle, Brighton i Norwich.

PoprzedniAresztowania podczas nalotu policji na fabrykę konopi w wiosce w Hampshire
NastępnyPierwsze znaczki pocztowe upamiętniające Elżbietę II