Start Polecane Strajki grudniowe: 1200 żołnierzy zastąpi pracowników karetek pogotowia i Straży Granicznej

Strajki grudniowe: 1200 żołnierzy zastąpi pracowników karetek pogotowia i Straży Granicznej

273
0

Około 1200 członków wojska i 1000 urzędników służby cywilnej ma zostać powołanych w celu wsparcia strajkujących pracowników karetek pogotowia i personelu Straży Granicznej w okresie Bożego Narodzenia.

Rząd twierdzi, że personel uzupełni luki kadrowe i utrzyma usługi pierwszej linii.

Około 10 000 pracowników pogotowia ratunkowego w Anglii i Walii strajkuje w dniach 21 i 28 grudnia w sporze o wynagrodzenie.

Związki twierdzą, że personel wojskowy nie jest „wystarczająco przeszkolony” do pełnienia ról pracowników karetki pogotowia.

Jednak sekretarz zdrowia Steve Barclay powiedział, że jego „priorytetem numer jeden” jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom. Odmówił jednak dyskusji na temat „debat politycznych”, podkreślając, że rząd kieruje wojskiem, by „służyło narodowi”.

Dowódca sił zbrojnych ostrzegł przed postrzeganiem żołnierzy jako „pierwszej opcji”, jeśli chodzi o złagodzenie sytuacji kryzysowej.

Skoordynowany strajk został zwołany przez trzy główne związki pogotowia ratunkowego – Unison, GMB i Unite. Wszystkie trzy organizacje podejmą działania protestacyjne 21 grudnia. Związkowcy GMB ponownie zastrajkują 28 grudnia.

PoprzedniRząd UK zamierza zmienić przepisy, aby przyspieszyć odprawy na lotniskach
NastępnyPolicja z Southampton wdarła się do pobliskiej fabryki konopi w Portswood