Start Polecane Strajk na kolei w weekend poprzedzający Boże Narodzenie

Strajk na kolei w weekend poprzedzający Boże Narodzenie

828
0

Pracownicy niektórych bardziej ruchliwych usług kolejowych w kraju mogą strajkować w sobotę tuż przed Bożym Narodzeniem. Strajk dotyczy sporu o strażników w pociągach.

Członkowie Związku Kolejowego, Morskiego i Transportowego (RMT) na kolei południowo-zachodniej (SWR) podejmą strajk 22 grudnia, powodując zakłócenia w połączeniach i chaos wśród podróżujących.

Firma, która została dotknięta serią opóźnień w ostatnich tygodniach z powodu awarii sygnału i pociągów, oferuje połączenia do w London Waterloo, najbardziej ruchliwej stacji w Wielkiej Brytanii.

Strajkujący mówią: „Niedawne dane pokazują gwałtowny wzrost liczby ofiar przemocy na naszych kolejach, to jest naprawdę przerażające, że South Western Railway szuka zielonego światła, aby zwolnić straż z pociągów, kiedy uznają to za stosowne”.

Rzecznik South Western Railway powiedział: „Celując w ostatnią sobotę przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy ludzie próbują podróżować z rodziną i przyjaciółmi, strajkujący próbują raczej uderzyć w podróżnych, dla których okres przedświąteczny powinien być czasem przyjemności i relaksu”.

PoprzedniNapaść z bronią w ręku w sklepie na St James Road na Shirley
NastępnySieć O2 przygotowała rekompensatę za awarię dla swoich klientów. Ci nie są z niej zadowoleni