Start Wiadomości Strajk kolejowy: nowy strajk odbędzie się 27 lipca

Strajk kolejowy: nowy strajk odbędzie się 27 lipca

231
0

Pracownicy kolei mają zorganizować jednodniowy strajk w ramach trwającego sporu o płace, miejsca pracy i warunki, mówi związek RMT. Protest odbędzie się 27 lipca.

Wiadomość pojawia się po tym, jak tysiące operatorów pociągów i pracowników Network Rail dołączyło do ogólnokrajowej akcji strajkowej w czerwcu.

Strajki spowodowały zakłócenia dla milionów osób dojeżdżających do pracy.

Na początku tego tygodnia Network Rail przedstawiła pracownikom nową ofertę płacową. Jednak liderzy RMT odrzucili nową ofertę Network Rail, określając ją jako „nędzną”.

Związek powiedział również, że w najbliższych dniach skonsultuje się z innymi związkami w sprawie mandatów do akcji strajkowej.

Sekretarz generalny RMT Mick Lynch powiedział, że oferta Network Rail oznaczałaby realne cięcie płac dla pracowników, a członkowie RMT musieliby zgodzić się na „drastyczne zmiany” w ich życiu zawodowym.

„Firmy obsługujące pociągi pozostają przy wyznaczonych żądaniach i odmawiają składania jakichkolwiek nowych ofert dotyczących bezpieczeństwa pracy i płac” – dodał.

Powiedział, że spór będzie trwał „do momentu uzyskania obustronnego wynegocjowanego porozumienia”

Jednak dyrektor generalny Network Rail, Andrew Haines, powiedział, że ogłoszenie decyzji związku było „niezwykle frustrujące” – „tym bardziej”, że związek nie przedstawił członkom najnowszej oferty wynagrodzenia.

Haines dodał, że strajki „wyraźnie miały na celu zakłócenie ruchu widzów, przy okoliczności otwarcia Igrzysk Wspólnoty Narodów w Birmingham w dniu 28 lipca, wydarzenia o ogromnym znaczeniu ogólnokrajowym”.

Poprzedni„The Guardian” zachęca do podróży do Polski
NastępnyNauczyciele języka organizują bezpłatne lekcje angielskiego dla ukraińskich dzieci