Start Wiadomości Stonehenge był starożytnym kalendarzem słonecznym, sugerują nowe badania

Stonehenge był starożytnym kalendarzem słonecznym, sugerują nowe badania

193
0

Nowe badania sugerują, że Stonehenge pełnił funkcję starożytnego kalendarza słonecznego.

Badania prof. Darvillaz uniwersytetu w Bournemouth wykazały, że krąg został zaprojektowany jako kalendarz oparty na roku słonecznym trwającym 365,25 dni, co pomogło ludziom śledzić dni, tygodnie i miesiące.

Jego analiza obejmuje nowe znaleziska dotyczące historii kamiennego kręgu w Wiltshire, a także analizę innych starożytnych systemów kalendarzowych.

„Wyraźne wyrównanie przesilenia Stonehenge skłoniło ludzi do zasugerowania, że ​​krąg zawierał jakiś kalendarz od antykwariusza Williama Stukeleya” – powiedział prof. Darvill.

„Teraz odkrycia zwróciły uwagę na problem i wskazują, że strona była kalendarzem opartym na tropikalnym roku słonecznym trwającym 365,25 dni”.

Ostatnie badania wykazały, że sarseny Stonehenge zostały dodane podczas tej samej fazy budowy około 2500 p.n.e. Pochodziły one z tego samego obszaru, a następnie pozostawały w tej samej formacji.

Profesor Darvill z Bournemouth University przeanalizował te kamienie, badając ich numerologię i porównując je z innymi znanymi kalendarzami z tego okresu. Zidentyfikował w ich układzie kalendarz słoneczny, co sugeruje, że służyły one jako fizyczna reprezentacja roku, która pomagała mieszkańcom śledzić dni, tygodnie i miesiące.

„Taki kalendarz słoneczny został opracowany we wschodniej części Morza Śródziemnego w wiekach po 3000 p.n.e. i został przyjęty w Egipcie jako kalendarz cywilny około 2700 pne i był szeroko stosowany na początku Starego Państwa około 2600 p.n.e.” – powiedział prof. Darvill.

Rodzi to możliwość, że kalendarz śledzony przez Stonehenge może wywodzić się z wpływu jednej z tych innych kultur.

PoprzedniNowa wystawa inspirowana historią Southampton zostanie uruchomiona w przyszłym tygodniu
NastępnyMężczyzna w pontonie w pobliżu statku kontenerowego płynącego do Southampton