Start Polecane Stomatolodzy zagrożeni przez niedobory masek ochronnych

Stomatolodzy zagrożeni przez niedobory masek ochronnych

649
0

Według brytyjskiego stowarzyszenia dentystów niektórym brytyjskim dentystom może brakować masek ochronnych na twarz. Braki są spowodowane wybuchem koronawirusa.

Wszystkie praktyki dentystyczne są teraz ograniczone do zamawiania 100 masek dziennie, co powoduje, że w przypadku większych gabinetów brakuje zapasów. Według BDA nawet gabinety NHS z zaledwie dwoma dentystami mogą teraz całkowicie zużyć swoje środki.

Obecne wytyczne oznaczają, że dentyści w Wielkiej Brytanii muszą nosić jednorazowe maski na twarz podczas leczenia pacjentów. Chiny są największym producentem na świecie, a ceny potroiły się od stycznia, kiedy nowy koronawirus zaczął krążyć w tym kraju.

BDA twierdzi, że problemy z zaopatrzeniem i panika zbierają już swoje żniwo. BDA poinformowało także, że skontaktowały się z nimi zainteresowane gabinety dentystyczne, z których niektórzy zatrudniają do 13 dentystów. Mówi się, że dentystom zabraknie masek już w przyszłym tygodniu.Departament Zdrowia nie odpowiedział formalnie jeszcze na wnioski.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKoronawirus w Portsmouth: przychodnia lekarska zamknięta
NastępnyNowy system imigracyjny ma wejść w życie 1 stycznia 2021 roku