Start Coronavirus Statek wycieczkowy z Southampton rezygnuje z wizyty w USA w związku z...

Statek wycieczkowy z Southampton rezygnuje z wizyty w USA w związku z wybuchem epidemii Covid

484
0

Statek wycieczkowy z Southampton zrezygnował z zaplanowanego przystanku w Nowym Jorku w związku z doniesieniami o wybuchu epidemii Covid na pokładzie luksusowego statku.

Queen Mary 2 opuścił Brooklyn 22 grudnia z 1575 pasażerami na pokładzie, ale nagle wymuszona zmiana rozkładu jazdy oznacza, że statek ​​nie wróci do miasta przed powrotem do domu. Zamiast tego luksusowy statek przedłuży swój pobyt na Barbadosie do 2 stycznia i zatrudni więcej personelu.

Queen Mary 2 przybyła na Brooklyn 20 grudnia, kiedy dziesięciu pasażerów miało pozytywny wynik testu na Covid-19 i opuściło statek, aby odizolować się w mieście.

Cunard opisał swoją decyzję o zatrudnieniu dodatkowej załogi jako środek zapobiegawczy, ale nie powiedział, dlaczego dokładnie potrzebuje więcej pracowników.

Queen Mary 2 opuściła Southampton 13 grudnia i pozostanie na Barbados, aby zapewnić, że 10 stycznia dotrze do Wielkiej Brytanii zgodnie z planem. Gościom z Wielkiej Brytanii zaoferowano opcję lotu z Barbados do Southampton, jeśli zechcą.

Pasażerowie na 28-nocnym rejsie powiedzieli, że nastrój na Queen Mary 2 był w dużej mierze optymistyczny, ale wspominali „problemy z łącznością” na liniowcu. Cunard jest własnością firmy Carnival, która poinformowała, że ​​jej inne marki nie odwołują żadnych rejsów.

Linie wycieczkowe mają ścisłe protokoły postępowania z wszelkimi pozytywnymi przypadkami Covid na pokładzie, ale kilka portów niedawno odmówiło statkom dokowania, aby chronić swoich obywateli.

PoprzedniWielka Brytania: kolejny rekord, ponad 183 000 przypadków Covid
NastępnyKupujący z Southampton przekazali potrzebującym prawie 4000 posiłków