Start Polecane Statek wycieczkowy Norwegian Prima odwiedził Southampton po raz pierwszy

Statek wycieczkowy Norwegian Prima odwiedził Southampton po raz pierwszy

356
0

Port of Southampton powitał najnowszy luksusowy statek, który wszedł do służby z Norwegian Cruise Line (NCL) – jednym z największych operatorów w branży.

W porcie odbyła się uroczystość z okazji przybycia 20-pokładowej norweskiej Primy, której budowa kosztowała 850 milionów dolarów i może pomieścić ponad 3000 gości.

Przedstawiciele Associated British Ports (ABP) wymienili tablice z kapitanem statku Rogerem Gustavsenem w Horizon Cruise Terminal.

Otwarty w zeszłym roku terminal o wartości 55 milionów funtów został zbudowany we współpracy z Norwegian Cruise Line Holdings.

W kompleksie znajduje się pierwszy w Wielkiej Brytanii obiekt zasilania statkiem na ląd dla statków wycieczkowych, a także posiada ponad 2000 paneli słonecznych zamontowanych na dachu.

Dwa miesiące temu statek Norwegian Prima został ochrzczony przez amerykańską piosenkarkę i autorkę tekstów Katy Perry w islandzkiej stolicy Reykjaviku.

Statek został zbudowany przez światowej sławy włoskiego stoczniowca Fincantieri, a na jego pokładzie znajduje się prawie 1600 kabin i 18 lokali gastronomicznych oraz 17 barów i salonów.

Poprzedni50-pensówka z wizerunkiem Elżbiety II z okazji stulecia BBC
NastępnyŚwiąteczny Bank Holiday przeniesiony z 25 grudnia